У Німеччині засудили намір назвати поїзд на честь Анни Франк

Deutsche Bahn хотіли назвати свій високошвидкісний потяг на честь жертви Голокосту Анни Франк

Фонд імені Анни Франк назвав неприпустимим намір назвати один із німецьких потягів на честь Анни Франк — єврейської дівчинки, яка вела записи про окупацію Нідерландів Німеччиною і загинула в нацистських концтаборах. Поєднання імені Анни Франк і потяга неминуче відсилає до переслідування нацистами євреїв під час Другої світової, тому це виглядає радше як насмішка, а не честь, — заявили у Фонді.

Намір назвати потяг на честь Анни Франк з’явився в контексті випуску компанією Deutsche Bahn нового швидкісного потяга. Компанія оголосила конкурс на іменування потяга. «Конкурентами» Анни Франк іменування були також колишній канцлер Німеччини Конрад Аденауер і Ганс та Софія Шолль — студенти, які були страчені нацистським режимом через участь у русі опору.

Через поголос у соціальних мережах компанія вирішила не називати так потяг.

З моменту опублікування щоденника Анни Франк у 1947 році його було перекладено на 67 мов і було продано понад 30 млн копій. Цей щоденник — записи нідерландською мовою, які вела Анна Франк з 12 червня 1942 по 1 серпня 1944 року в період нацистської окупації Нідерландів. З початку 1944 року Анна почала літературно обробляти свої записи (зокрема, замінюючи імена дійових осіб), сподіваючись на публікацію щоденника після звільнення Нідерландів, проте ця робота залишилася незавершеною.

Джерело — The Guardian.

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики