Заснували першу Всеукраїнську театральну премію

20 тис. грн за кращу постановку отримає лауреат всеукраїнської театральної премії ім. Леся Курбаса. Цьогоріч це відбудеться вперше.

«Це хороша ініціатива Мінкульту, адже театральних премій в Україні не так уже й багато, — каже Лілія Бевзюк-Волошина з Національної спілки театральних діячів. — Чи назбирається достатньо відповідних претендентів? В Україні на сьогодні є багато хороших режисерів. У Києві це Влада Бєлозоренко, Дмитро Весельський — серед молоді, Дмитро Богомазов, Олексій Лісовець, Віталій Малахов — серед старшого покоління. Хотілося б виокремити регіони, де також безліч талантів. Це Херсон, Житомир, Сіверськодонецьк, Вінниця, Миколаїв. Зароджується великий сегмент недержавних театрів, що активно розвиваються і там є імена, які дають про себе знати».

Висувати на конкурс кандидатури режисерів можуть театри, мистецькі навчальні заклади, НСТДУ та інші організації. Заявки на участь можна подавати до 30 листопада.

Вручення премії ім. Курбаса відбудеться в грудні.

До складу журі премії ім. Леся Курбаса ввійшли восьмеро театральних діячів і театрознавців. Зокрема, ректор Київського університету театру, кіно й телебачення ім. Івана Карпенка-Карого Олексій Безгін і театральний критик Сергій Васильєв.
Премію присуджують режисерам за театральну постановку за такими критеріями: художній пошук; новаторський характер; європейський контекст; сценічний експеримент. На здобуття премії можна висувати театральну постановку, прем’єра якої відбулася протягом року, що передує року, в якому присуджують нагороду.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики