Сьогодні день народження в Марґарет Мітчелл і Брема Стокера

Марґарет Мітчел і Брем Стокер, які дивно для самих себе опинилися на одному фото

8 листопада народилися: авторка роману «Звіяні вітром» Марґарет Мітчел (1900) і автор «Дракули» Брем Стокер (1847).

Марґарет Манерлін Мітчелл (8 листопада 1900 — 16 серпня 1949) — американська письменниця та журналістка, авторка роману-бестселера «Звіяні вітром». Роман, що вийшов 1936 року, отримав Пулітцерівську премію і був перекладений на 37 мов світу. Екранізований 1939 р. режисером Віктором Флемінгом фільм «Розвіяні вітром» отримав вісім премій «Оскар».

Кадр із екранізації роману «Звіяні вітром» (1939)

Роман «Звіяні вітром» написаний 1936 року. Наступного року отримав Пулітцерівську премію. У романі розповідається про життя Скарлет О’Хара у період громадянської війни в США. Скарлетт, спочатку вередливому дівчиську, доньці багатого плантатора із Джорджії, довелося пройти через важкі життєві випробовування, пов’язані з війною й злиднями, які загартували її характер. Книга посідає номер 16 у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Ньюсвік.

(Сер) Абрахам «Брем» Стокер (8 листопада 1847 — 20 квітня 1912 ) — ірландський романіст і автор коротких розповідей. Його найвідоміший готичний роман — «Дракула» (1897). Свого часу був також відомий як театральний менеджер актора Генрі Ірвінга і директор-розпорядник відомого і одного з найстаріших лондонських театрів «Ліцеум».

Хоча Стокер не був першим письменником, який зробив вампіра героєм свого твору, його книга справила винятковий вплив на усталення й популяризацію «вампірського міфу». Величезна кількість присвячених вампірам книг і фільмів, що з’явилися в XX і XXI столітті, так чи інакше своїм існуванням віддають шану роману Стокера.

Бела Лугоші — перший актор, який зіграв Дракулу в кінематографі (1931)

Літературні критики зустріли роман чуйними рецензіями. Багато популярних в той час видання називали «Дракулу» найкращим готичним романом за останній час; таку оцінку, зокрема, давав  Артур Конан Дойл у листі до самого Стокера. Однак за популярністю і продажів «Дракула» в перші роки після свого видання не міг зрівнятися, скажімо, зі «Скорботою Сатани» Кореллі (1895) або романом «Жук» (1897) про вторгнення у вікторіанський Лондон аморфного істоти з Стародавнього Єгипту. Помер Стокер бідним.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики