Том Стоппард отримав ще одну літературну премію

Фото Sarah Lee, the Guardian

Драматург Том Стоппард отримав премію життєві досягнення в літературі. Його було названо «гігантом британської драматургії ХХ століття» з «видатним корпусом бездоганно творчої, інноваційної та блискучої роботи».

Почувши новину, Стоппард, якому наразі вже 80 років, сказав: «Вигравши нагороду за життєві досягнення, я спершу подумав: “Напевно, ще не час”. А потім одразу: “Якраз вчасно, друже”… Щиро кажучи, мені завжди була важлива ідея писати і для майбутнього також. Я ніколи не був певен, що це спрацює. Ми ж досі цього не знаємо в довгостроковій перспективі, це неможливо передбачити. Історія повна імен письменників, які свого часу здавались усталеними, та які повільно зникли з горизонтів. Я цілком згоден писати для теперішнього і для нащадків, але, як сказав Літтон Стрейчі, “що для мене колись робили нащадки?”»

Том Стоппард — британський драматург, режисер, кіносценарист і критик, Командор ордену Британської імперії.

1966 року Стоппард написав п’єсу «Розенкранц і Гільденстерн мертві». Саме ця п’єса принесла йому світову славу. Це абсурдистська екзистенціалістська трагікомедія. Клів Барнс (англ. Clive Barnes) із «Нью-Йорк Таймс» охарактеризував твір як «дуже смішний, дуже вражаючий, дуже моторошний».

У 1990 році п’єса була екранізована Томом Стоппардом в однойменному фільмі.

Постановка «Розенкранц і Гільденстерн мертві» з Томом Мінчином

Літературна премія Девіда Коена – одна з найбільш престижних британських премій в галузі літератури, яка вручається один раз на два роки. Розмір премії, що виплачується лауреатам, становить 40 000 фунтів стерлінгів.

Спочатку премія присуджувалася романістам, драматургам, біографам, поетам, тепер до числа нагороджених додані новелісти, есеїсти і публіцисти.

За умовами конкурсу нагороджувані повинні бути громадянами Великобританії або Ірландії, що створюють свої твори англійською мовою.

Джерело — The Guardian

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики