Сьогодні день народження в автора книжок про Незнайка

Сьогодні народився Микола Миколайович Носов (*10 (23) листопада 1908, Київ — †26 червня 1976, Москва) — радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».

Почав публікувати оповідання у 1938 («Витівники», «Живий капелюх», «Огірки», «Чудові штани», «Мишкова каша», «Городники», «Фантазери» і ін., надруковані головним чином у «малюковому» журналі «Мурзілка» і що склали основу першої збірки Носова «Тук-тук-тук», 1945). Носов увів в дитячу літературу нового героя — наївного і розсудливого, пустотливого і допитливого непосиду, одержимого жаданням діяльності, та який постійно потрапляє в незвичайні, часто комічні ситуації.

Микола Носов

Сам Микола Миколайович говорив, що почав писати для дітей абсолютно випадково — спершу просто розповідав казки своєму маленькому синові і його друзям. «Поступово я зрозумів, що писати для дітей — найкраща робота, вона вимагає дуже багато знань, і не тільки літературних …»

Микола Миколайович цікавився психологією дітей, вважав, що до дітей потрібно ставитися з великою і теплою повагою. Напевно, тому його книги знаходили і знаходять такий великий відгук серед дитячої аудиторії.

Довготривалу популярність і любов читачів здобули його казкові твори про Незнайка. Герой з’явився вперше в творі «Гвинтик, Шпунтік і пилосос». Надалі герой з’явився в знаменитій трилогії, що включає романи-казки «Пригоди Незнайка і його товаришів» (1953—1954), «Незнайко в Сонячному місті» (1958) і «Незнайко на Місяці» (1964—1965).

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики