Названо імена переможців конкурсу історичного письма «HWA Award»

Британську премію «The 2017 Crowns» традиційно вручили авторам найкращих історичних книжок у жанрах фікшн і нон-фікшн.

Переможців визначили за трьома номінаціями:

  • дебют;
  • історичний нон-фікшн;
  •  історичний роман.

Відзнаку за найкращий прозовий дебют (the HWA Debut Crown) отримала Бет Андердаун за роман «The Witchfinder’s Sister». Дія твору відбувається в Ессексі 1645 р. Головна інтрига розгортається довкола взаємин моторошного мисливця на відьом Метью Гопкінза з сестрою Алісою, котра намагається витлумачити його жорстокість таємницею народження, фізичною вадою, непорозумінням із мамою та, зрештою, маніакальною схильністю до вбивств.

Критики назвали «The Witchfinder’s Sister» жіночою спробою зануритись у колективне божевілля, що повільно тліє жахом полювання на відьом.

Найкращим текстом у жанрі історичного нон-фікшн (the HWA Non Fiction Crown) визнано «This Orient Isle: Elizabethan England and the Islamic World» Джеррі Броттона. У книжці професора Ренесансних студій Лондонського університету королеви Марії йдеться про відносини Англії з ісламським світом у XVI ст. – надзвичайно плідні, як доворить Броттон.

Після того як 1570 р. Папа відлучив Єлизавету І від церкви, Англія звернула свій погляд на мусульманський схід, вступивши в опозицію до католицької Іспанії. Ця зміна зовнішньополітичного вектора вплинула не лише на пожвавлення торгівлі з арабами та посилення політичної присутності, а й наклала відбиток на культурне життя цілої Європи: наприклад, через рік після шестимісячного перебування посла Марокко при дворі королеви з’явився на світ Шекспірів «Отелло».

Ян Мак-Ґ’юр здобув нагороду за найкращий історичний роман (the Endeavour Ink Gold Crown). Його твір «The North Water» ввійшов до десятки книжок року за версією The New York Times Book Review. Це історія про
вбивство та відчай на борту китобійного судна ХІХ ст., що пливе крижаними арктичними водами. За словами критиків, автор «The North Water» випробовує на міцність як своїх персонажів, так і читачів.

Вручення премії традиційно перетворилося на видовищне дійство з історичними костюмами, частуванням елем та сирами.
Уже розпочато прийом заявок на участь у наступному конкурсі «HWA Award 2018».

Джерела: HistoriaMagazineHwacrowns.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики