“ЛітАкцент року”: на старт, увага, руш!

Ірина Троскот. Фото Софії Мамчич

Друзі, оскільки календарний рік стрімко наближається до свого завершення, так само стрімко найближчим часом говоритимемо про всілякі літературні й видавничі підсумки року, що минає. Для нас, команди “ЛітАкценту”, основним підсумком уже традиційно стає нагородження найкращих книжок поточного року за кількома номінаціями (Поезія; Проза; Поезія та проза для дітей; Есеїстика; Літературознавство) + антипремія “Золота булька”, об’єднаними в книжковий рейтинг “ЛітАкцент року”.

Читайте також: Положення про премію “ЛітАкцент року – 2017”

Нагадую, що в рейтингу беруть участь нові книги, написані й видані 2017 року в Україні українською мовою. Рейтинг передбачає три етапи:
1. Формування довгого списку – у якому беруть участь усі охочі, вказуючи нам на книжки, які варто додати до списку. Звертаю увагу, що до розгляду беремо тільки книжки, видані 2017 року, до того ж нові книжки (тобто перевидання й збірки вибраного не розглядаємо, як і видання класики чи перекладені книги).
2. Формування короткого списку – до цього процесу залучені тільки критики – автори ЛітАкценту, які надсилають свої бали за прочитані книжки, оцінюючи їх від 0 до 10, на редакційну пошту: redaktor@litakcent.com. Також автори сайту мають повноваження пропонувати книжки для номінування на антипремію “Золота булька”. Надсилати результати можна впродовж грудня (до опівночі 30.12.2017). 31 грудня оприлюднимо остаточні короткі списки.
3. Робота журі рейтингу з коротким списком (по 5 книг у кожній із номінацій) – впродовж січня 2018 року.
4. Вибір, оголошення й нагородження переможців “ЛітАкценту року – 2017” – січень/лютий 2018-го.

Читайте також: Довгий список книжок, номінованих на премію “ЛітАкцент року – 2017”

Власне, традиційно в грудні стартуємо з 2-м етапом, тобто формуванням короткого списку. Щосуботи на сайті пропонуватимемо ознайомитися з динамікою голосування, і перші результати оприлюднимо вже 9 грудня. Наступні – 16 грудня і 23 грудня. Відповідно, остаточні короткі списки – 30 грудня.

Стартуймо!

Ірина Троскот

Народилася 1981 року в Івано-Франківську. Закінчила Національний університет імені Тараса Шевченка. Працювала у пресі й книжкових видавництвах. Від 2012 р. - головна редакторка сайту "ЛітАкцент"