Переможці конкурсу «Напишіть про мене книжку!»-2017

Переможці-2017

НОМІНАЦІЯ «ДОБРІ ПРИГОДИ»

1. Катерина Щербак «Пригоди Білолапика у селі»
2. Леонід Закалюжний «Острів Циклопа»
3. Сергій Товстенко «Пташка Пін на прізвисько Гвін»

НОМІНАЦІЯ «КНИЖКА ПРО МЕНЕ»

1. Анастасія Лавренішина «Дрімучий ліс»
2. Сергій Куцан «Зюзя»
3. Вікторія Ярош «Пірнач»

Літературний конкурс «Напишіть про мене книжку!» заснований у 2015 році видавництвом «Фонтан казок» із метою заохотити українських письменників до творення актуальних високохудожніх повістей для сучасних дітей і молодших підлітків – таких повістей, у героях яких сучасні українські діти й молодші підлітки «упізнавали б себе».

Із 2016 року конкурс проходить у двох номінаціях: «Книжка про мене» – для дітей середнього шкільного віку і «Добрі пригоди» – для дітей молодшого шкільного віку. «Упізнавання себе» в героях є неодмінною умовою для творів в обох номінаціях – різниця лише в особливостях вікового сприйняття.

Молодші підлітки, 9-14 років, хочуть читати книжки справді «про себе» – їм важливо, щоб персонажами таких творів були саме сучасні дівчатка й хлопчики, які діють, мислять, спілкуються, уявляють, фантазують так само, як вони, і переживають такі само пригоди, у які втрапляють або мріють втрапити вони.

Натомість для молодших школярів, 6-9 років, важливий яскравий, ефектний, сучасний образ, наділений привабливими для дитини якостями; і тут ключовими є саме ці якості, які розкриваються в пригодах і які дитина «приміряє на себе», тоді як сам персонаж може бути таким, яким його створить фантазія автора – дитиною, антропоморфною твариною чи будь-якою іншою казковою, фантастичною, міфологічною істотою.

Сторінка конкурсу на фб.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики