Фотографії Еміля Золя продадуть на аукціоні

Фото Еміля Золя. Джерело — The Guardian

Еміль Золя — знаний французький письменник 19-го століття, автор таких відомих романів, як «Жерміналь», «Черево Парижа».

Однак нині лідера літературного напряму «натуралізм» визнають талановитим фотографом-експериментатором — з нагоди аукціону маловідомої колекції його знімків.

У 1902 році, за 8 років до смерті, Золя значно захопився фотографією, знімаючи тисячі світлин за допомогою 10-х камер і працюючи над знімками у підвалах своїх трьох будинків.

Фото Еміля Золя. Джерело — The Guardian

Колекція належала онукові письменника Франсуа Еміль-Золя, померлого в 1989 році, який успадкував її від сина Золя, Жака. Аукціон включає в себе альбоми, принти, скляні та фотографічні апарати, а також лабораторні пальто з вишитими ініціалами Золя.

Еміль Золя мав 54 років, коли відкрив фотографію; він не тільки сфотографував, але також експериментував із розробкою фільмів та створював власні оглядові листи (фото всіх кадрів на одному листі).

Колекція, яка буде виставлена на аукціоні, включає в себе зображення його дружини Олександрини та дітей, яких він мав зі своєю коханкою Жанною, його улюбленою моделлю, а також сценами Парижа 1890-х років. Також є світлини, зроблені Золя протягом 11 місяців його заслання в Лондоні.

Джерело — The Guardian.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики