Машина часу пришвартувалася в Житомирі: відзначили 120-ліття Бориса Тена

У Житомирі відзначили 120 років від дня народження Бориса Тена, яке за урочистістю й заявленими подіями скидалося на подію 50-літньої давності.

Фото — day.kyiv.ua

9 грудня в Житомирській обласній філармонії  урочисто відзначили 120-річчя з дня народження Бориса Тена (літературний псевдонім Миколи Васильовича Хомичевського) – видатного українського поета-перекладача, мистецтвознавця, педагога, священика. Діапазон його творчості надзвичайно широкий : він захоплювався художніми перекладами з античних та сучасних мов, оперними лібрето та іншими музичними творами, був автором поезій, літературознавчих та мистецтвознавчих робіт.

Живучи в Києві з 1924 року, Микола Хомичевський дружив із поетами-неокласиками — передусім із Миколою Зеровим та Максимом Рильським. Виконував різні редакційно-перекладові роботи у видавництвах «Книгоспілка», «Сяйво», у Державному видавництві України.

У 1929 р. був арештований у справі Спілки Визволення України і звинувачений у тому, що він вів «церковну лінію в СВУ».  Покарання — 10 років таборів Далекому Сході.

Фото — day.kyiv.ua

Лише в 1945 р. він нарешті повернувся в Україну, в Житомир — працював у Житомирському педінституті, у музичному училищі, викладав латинську мову в Житомирському інституті іноземних мов. Останнім місцем його роботи стало Житомирське училище культосвіти, де працював  викладачем.

Про це все згадували на творчому вечорі в Житомирській філармонії, де зібралися представники громадськості , духовенства, студентської молоді. Говорили про його багатогранну творчість, про те, що принесло  найбільшу  славу митцю з іменем Дніпра: його художні переклади із давньогрецької на українську мову безсмертних «Одісеї» та «Іліади» Гомера.

Джерело — День.kyiv.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики