«Кіборги» встановили новий рекорд українського кіно

Фільм «Кіборги» встановив новий рекорд для національних фільмів у вітчизняному прокаті за касовими зборами у перший вікенд. Картина Ахтема Сеітаблаєва зібрала майже ₴8,2 млн. Картину подивилось більш як 106 тис. глядачів. Такі цифри навів на своїй сторінці у Facebook голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Posted by Philip Illienko on Monday, 11 December 2017

Голова відомства зауважив, що українська військова драма обігнала схожі за жанром «Дюнкерк» (₴7, 9 млн) та «Лють» (₴5,4млн).

Фільм розповідає про оборону Донецького аеропорту.

Ідея зйомок фільму виникла у продюсерки Іванни Дядюри та режисера Ахтема Сеітаблаєва. У грудні 2014 року Ахтем Сеітаблаєв зустрівся із Наталею Ворожбит і запропонував написати їй сценарій до фільму. На початку 2015 року сценаристка почала збирати матеріали й спілкуватися з реальними кіборгами.

Усі герої картини мають реальних прототипів. Ними стали Олександр Трепак, позивний «Редут», Андрій Шараскін, позивний «Богема», Євгеній Жуков, позивний «Маршал», Кирило Недря, позивний «Доцент», Євгеній Межевікін, позивний «Адам».

Їх зіграли актори В’ячеслав Довженко, Макар Тихомиров, Андрій Ісаєнко, Роман Ясіновський, Віктор Жданов, Олександр Піскунов, Костянтин Темляк, Роман Семисал.

У центрі сюжету – 10 днів війни, шість бійців та руїна ДАП.

Намагаючись бути документально точним (консультантами є реальні оборонці Донецького аеропорту), фільм усе ж є художнім твором зі своїми акцентами та кутом зору.

Бюджет картини — ₴47 млн, половину профінансувало Держкіно України. Команда «Кіборгів» та Фонд «Повернись живим» організували ініціативу #ЯНебайдужий! У рамках ініціативи з кожного квитка, придбаного на фільм «Кіборги» 5 гривень будуть перераховані на допомогу сім’ям загиблих у боях за Донецький аеропорт.

Джерело — Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики