У Києві відбувся семінар з порівняння української літературної критики — і німецької

Фото — Марія Шубчик

17 грудня, в неділю, в Гьоте-інституті відбувся семінар з літературної критики, який проводив Крістоф Шрьодер — вільний автор і літературний критик.

Говорили про зниження обсягів друкованих ЗМІ, як наслідок — про зростання ролі онлайн-блогерів і їхньої важливості як для читачів, так і для видавництв, як наслідок — падіння довіри до експертів. Також — як про етичну, так і про літературознавчу складові написання рецензій, про те, які складові успішної рецензії.

Крістоф Шрьодер зазначив, що в рецензії книжка має бути вписана в контекст, з’ясовано її симптоматичність для культури взагалі, але в цілому рецензія має все ж таки мати певний розважальний компонент, «родзинку».

На відміну від України, в Німеччині літературна критика існує в багатьох форматах: на радіо (і там — найвища зарплатня), на телебаченні, як секції в друкованих і онлайн-ЗМІ — і як окремі газети чи журнали. Утім, так само, як і в Україні, в Німеччині літературна критика — це щось подібне до розкоші: нею можуть дозволити собі займатися люди, у яких, крім цього, є ще інша робота.

 

Фото — Марія Шубчик

Усього семінар відвідало 16 учасників, які так чи інакше присутні в літературному процесі: як автори, видавці, журналісти, куратори проектів чи перекладачі.

Поки сьогодняшній день не закінчився, я встигну сказати, що літературні критики- це страшні люди. Вони приходять на с…

Posted by Maria Shubchik on Sunday, 17 December 2017

Довідка: Крістоф Шрьодер (1973) вивчав літературознавство та філософію. Вільний автор та критик. Доцент з літературної критики в університетах Франкфурта та Кьольну. Живе у Франкфурті-на-Майні. Крістіан Шрьодер був в журі Німецького книжкового призу 2016.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики