Порошенко теж відзначив день народження Василя Симоненка

Восьмого січня 83 роки тому народився відомий український поет, журналіст, правозахисник Василь Симоненко.

Президент України Петро Порошенко також звернув на це увагу на своїй сторінці у Facebook .

«83 роки тому народився Василь Симоненко. Його поезія зачаровує щирістю та проникає глибоко в душу. Пам’ять про великого поета назавжди залишиться в наших серцях», — зазначив Президент.

83 роки тому народився Василь Симоненко

83 роки тому народився Василь Симоненко.Його поезія зачаровує щирістю та проникає глибоко в душу.Пам'ять про великого поета назавжди залишиться в наших серцях.

Posted by Петро Порошенко on Sunday, 7 January 2018

Поет «гніву і любові» Василь Андрійович Симоненко за свою небайдужість та активну громадянську позицію всюди зазнавав цькувань з боку владних партійних структур. У 1962 році він разом із друзями віднайшов місця масових поховань жертв сталінських розстрілів на Лук’янівському та Васильківському цвинтарях, а також у Биківні, за що був жорстоко побитий кагебістами. Відтоді він заслаб, а невдовзі й помер – у 28 років.

І хоча доля відміряла Симоненку вкрай мало, він вважається одним із найяскравіших шістдесятників, адже його поезії були своєрідною предтечею усього руху опору 1960-1970-х років. Видання творів поета було заборонене протягом п’ятнадцяти років. Лише в 1981, з інквізиторським редагуванням, вийшли його «Лебеді материнства». Але його поетичні шедеври ходили у самвидаві, їх вчили і знали напам’ять.

Джерело — Укрінформ.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики