Жадан переконаний, що книгарні Україні потрібні не менше за незалежні суди

Фото — Ната Коваль

Культура є такою ж важливою і невід’ємною складовою незалежності держави, як енергоносії чи збройні сили, і підтримувати її потрібно уже зараз, не чекаючи на реформи армії та судів.

Таку думку висловив відомий український письменник Сергій Жадан в авторській колонці на Deutsche Welle.

“Культура є такою самою важливою і невід’ємною складовою незалежності, як енергоносії чи Збройні Сили. І підтримувати її, культуру, бажано не після того, як сформується дієва українська армія чи реформується українська судова система – краще зайнятись цим прямо тепер, не відкладаючи на потім. Оскільки, як показує досвід, все це діє лише разом, окремо одна від одної ці складові чомусь не працюють”, – підкреслив Жадан.

Письменник переконаний, що книгарні Україні потрібні не менше за незалежні суди, а, можливо, навіть і більше.

Він також наголосив, що жоден “демонтований Ілліч” не дає такої впевненості в нормальному і спокійному майбутньому країни, як київські чи львівські вулиці, заліплені афішами українських виконавців.

У цьому контексті Жадан нагадав про нещодавно оприлюднені книжкові та музичні рейтинги Президента за минулий рік, які, за його словами, “обеззброюють” і свідчать про позитивні тенденції розвитку культури в Україні.

“Можна при цьому, звісно, сумніватись, що Президент України дійсно слухає Hardkiss чи перечитує Гузара, але той факт, що в Президента нарешті з’явились нормальні радники, які слідкують за тенденціями, – цей факт варто взяти до уваги. Оскільки тенденція, що має місце у випадку з президентськими новорічними топами, куди цікавіша за, власне, самі топи… Як сказав при цьому Президент, “українська музика цього року зробила значний крок вперед – з’явилося багато сучасної та цікавої музики. Але найголовніше: цей рік показав – українці хочуть слухати пісні рідною мовою”. І ось це справді найголовніше”, – наголосив письменник.

Водночас він додав, що тенденція тенденцією, але події останніх років мали б нас усіх навчити одному простому правилу: хочеш змін – берись за роботу і краще нашу культурну революцію робити власноруч, не перекладаючи відповідальність за неї на президента чи його радників.

Джерело  — Укрінформ.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики