Історія Анни Франк стала основою графічної новели

Знаменитий щоденник єврейської дівчинки Анни Франк (Anne Frank), що стала жертвою Голокосту, вперше покладено в основу коміксу. Ця графічна новела вийшла у франкфуртському видавництві S. Fischer. Як повідомляється на його сайті, комікс «Щоденник Анни Франк» став у своєму роді єдиною комбінацією, що об’єднала оригінальний авторський текст і вигадані діалоги, які доповнили виразними і в той же час делікатно виконаними ілюстраціями Арі Фольмана і Давида Полонського.

Анна Франк народилася у Франкфурті-на-Майні в 1929 році. У 1933 році, з приходом до влади в Німеччині націонал-соціалістів, її сім’я була змушена тікати в Амстердам.

Але в 1940 році нацистська Німеччина напала на Нідерланди та окупувала цю країну. Почалися арешти євреїв, яких депортували в концтабори. З 1942 року родина Франк ховалася в задній частині будинку на набережній Прінсенґрахт, де знаходилося сховище фірми, якою керував батько Анни Франк. Але в серпні 1944 року відбувся донос на євреїв, які ховалися в будівлі. Вони були схоплені і пізніше відправлені в Освенцим. Анна Франк і її сестра Марго померли від висипного тифу в березні 1945 року. На той момент вони перебували в концтаборі Берген-Бельзен.

Графічну новелу «Щоденник Анни Франк» ізраїльські автори оформили у стилі 1930-х років, а точніше — в стилі сатиричного тижневика «Сімпліціссімус», що видавався в Мюнхені. Ідея полягала в тому, щоб за своїм стилем картинки були максимально наближені до коміксів, які публікувались за життя Анни Франк.

Персонажі новели постають не як в’язні камери смертників, а як мирні люди, що люблять своїх близьких, насолоджуються скромними радощами життя і товариством один одного. З коміксу можна дізнатися, як вони жили, чим захоплювалися, як спілкувалися, як жартували, які повсякденні проблеми вирішували. Читачеві пропонується зануритися в їхній світ, ближче познайомитися з веселою вдачею дівчинки Анни Франк.

Джерело — Deutsche Welle

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики