Українські письменниці анонсували дитячу книгу для безкоштовного завантаження

 

В Україні готують дитячу книжку в електронному форматі для безкоштовного розповсюдження. «Окуляри і кролик-гном» адресовано читачам 10-12 років. Автори проекту сподіваються популяризувати серед юних читачів якісну сучасну українську літературу, знайомити їх із цікавими дитячими й підлітковими письменниками та робити книжки для дітей і підлітків доступнішими в складних економічних умовах

На зустрічах із письменниками у школах і бібліотеках діти й підлітки часто запитують: «Де взяти ваші книжки?», «Чи можна завантажити щось в інтернеті?»

На жаль, у дітей не завжди є змога купити новинку чи знайти її в бібліотеці. Але письменникам дуже хочеться, аби юні читачі знайомилися з їхніми книжками, читали якісну сучасну літературу.

Одного дня, після багатьох таких запитань, дитячі письменниці Оксана Лущевська і Валентина Вздульська, відомі також як популяризаторки якісної дитячої літератури, задумали створити книжку для безкоштовного розповсюдження. Вони запросили для роботи над збіркою оповідань 12 сучасних українських дитячих і підліткових письменниць.

Вирішено було зосередитися на сучасних актуальних темах дівчачої культури, що хвилюють читачів 10-12 років. Упорядниці вже мають успішний досвід роботи над подібним проектом – збіркою «Чат для дівчат» («Видавництво Старого Лева», 2016) для читачів 12-14+ років.
Спеціально запрошені авторки – Саша Кочубей, Галина Ткачук, Аня Хромова, Таня Стус, Олександра Орлова, Альона Ярова, Валентина Захабура, Наталя Ясіновська, Ольга Купріян, Оксана Лущевська, Маша Сердюк та Надія Біла – написали по оповіданню для нової книжки. Вони надали свої тексти безкоштовно, охоче підтримавши цей проект із популяризації читання. Ілюстрації до збірки створила художниця Марія Гермашева.

«Окуляри і кролик-гном» – це добра нагода поміркувати про нашу подібність і відмінність, побачити, що світ кожного з нас цікавий, неповторний і водночас часто впізнаваний. Ми переживаємо подібні ситуації або читаємо про них у книжках. І читаючи, хвилюємося й усміхаємося разом із героями.

Невдовзі книжку можна буде завантажити для читання в кількох найпопулярніших електронних форматах на сайті видавництва «Братське».

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики