Рік без Бойчука — одного із засновників Нью-Йоркської групи

Рік тому, 10 лютого 2017 року, помер 89-річний поет, один із засновників та активних учасників Нью-Йоркської групи Богдан Бойчук.

Богдан Бойчук — поет-модерніст, прозаїк, перекладач та літературний критик, член Нью-Йоркської групи, один з її засновників. Член ОУП «Слово» та НСПУ, лауреат Міжнародної літературної премії ім. Гоголя (1998).

Від початку 1950-тих років Бойчук активно включився в українське літературне життя. Його літературна діяльність не обмежувалась тільки поетичною творчістю. Він також писав і видавав драматичні твори, прозу, переклади з англійської, іспанської й російсrої мов на українську, і з української – на англійську. Займався літературознавчої критики, опублікувавши широку низку статей, рецензій, передмов.

Бойчук — один із співзасновників Нью-Йоркської Групи, був співредактором річника цієї ж групи «Нові Поезії» (1959–1971), ініціатором і головним редактором нью-йорксько-київського літературно-мистецького квартальника «Світо-Вид» (1990–1999). Працював літературним редактором при місячнику «Сучасність» (Мюнхен), а саме від 1961-го року до 1973-го. Член національної Спілки письменників України.

Читайте також: Фільм про Нью-Йоркську групу з’явився у вільному доступі

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики