18 лютого — день народження Тоні Моррісон

Тоні Моррісон (18 лютого, 1931) — американська письменниця, лауреатка Нобелівської премії з літератури 1993 року як авторка, «що у своїх наповнених мріями і поезією романах пожвавила важливий аспект американської реальності». Лауреатка Пулітцерівської премії за художню книгу (1988 рік) за роман «Кохана». 29 травня 2012 Моррісон була нагороджена Президентською медаллю Свободи.

З нагоди дня народження письменниці варто згадати її поради для авторів.

  • Писати в найкращу для себе пору дня. Для Моррісон це — ранній ранок. Вона описує свій ранковий ритуал так: «Я завжди прокидаюся і роблю собі чашку кави, доки ще темно — мусить бути темно — і потім я п’ю каву і дивлюсь, як починає розвиднятися».
  • Пам’ятати, що є різниця між редагуванням свого тексту і хворобливим перфекціонізмом. Іншими словами, зациклюватися на тексті і не могти рушити далі — це не найкращий метод роботи для автора (хоча сама Моррісон зізнається, що хотіла би щось змінити навіть в опублікованих своїх текстах).
  • Не писати, орієнтуючись на читача — писати, орієнтуючись на персонажів роману. Таким чином, це дозволяє авторові зосередитися на автентичності життів своїх персонажів.
  • Знати, що сюжет — щось на кшталт мелодії, яка не має бути надто складною. Для Моррісон чеснота роману полягає не в закрутах сюжету, а у впізнаванні і в розрізненні його напівтонів.
  • Бути собою, але усвідомлювати традицію, яку наслідуєш. Для Моррісон як для афроамериканки важливо висловлювати себе через літературу, але також розуміти традицію афроамериканської культури, всередині якої вона перебуває, як і загалом літературну традицію.

Джерело — Open Culture.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики