Рукопис «Франкенштейна» Мері Шеллі опублікують у Лондоні

Факсиміле рукопису Марії Шеллі «Франкенштейна», написаного тоді, коли їй було всього 18 років, буде опубліковано в березні видавництвом SP Books, щоб відзначити 200-річчя публікації роману в 1818 році.

Чорнетка, написана у двох великих зошитах, пописана коментарями як Мері Шеллі, так і її майбутнього чоловіка, Персі Шеллі, який виправляв як її правопис у чорнетках, так і пропонував внести деякі зміни до слововжитку.

SP Books вважають, що редакція Мері Шеллі свого ж твору показує, що авторка поступово зробила свого монстра більш людським, змінивши слова, що застосовувала щодо нього (creature — на being, fangs — на fingers).

«Франкенштейн» зародився під час легкого змагання в історіях про привидів, запропонованого Байроном, чию віллу на Женевському озері відвідали Шеллі в 1816 році. Під впливом цього Мері Шеллі наснився сон, у якому певне тіло було оживлене за допомогою електрики. Вона сама була здивована моторошністю ідеї, що спала їй на думку, — втім, втілення цієї ідеї стало натхненням для письменників, сценаристів, режисерів і хореографів протягом уже 2-х століть.

Джерело — The New York Times.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики