Облрада Одеси виступила проти кандидатури Ройтбурда на посаду директора Художнього музею

Сесія Одеської облради відмовилась затвердити кандидатуру відомого художника Олександра Ройтбурда на посаду директора Художнього музею всупереч підсумкам конкурсу, переможцем якого він став.

одесская облрада проголосовала против моего назначения

Posted by Олександр Ройтбурд on Wednesday, 14 March 2018

В обговоренні питання взяли участь депутати та голова Одеської ОДА Максим Степанов.

«Коли йдеться про результати конкурсу, проведеного згідно з чинним законодавством, то маємо на увазі, що претендент на посаду Ройтбурд виступив перед фахівцями зі своєю програмою. В тому числі передбачалось залучення позабюджетних коштів до Художнього музею, залучення до експозиції картин як українських, так і зарубіжних художників. Я теж вважаю, що музею потрібен менеджер, який зможе вивести його на зовсім інший рівень. Якщо в цього менеджера ще є й відоме ім’я, яке дозволить проводити ті чи інші експозиції в цьому музеї і залучати до переглядів нових експозицій туристів, я вважаю, що це дуже добре. Вам, депутатам, належить визначатися голосуванням, але я наголошую: був конкурс, і є його переможець — менеджер зі світовим іменем», — зазначив Степанов.

Підтримали під час своїх виступів на сесії кандидатуру Ройтбурда депутати Олександр Остапенко і Марія Гайдар, а проти виступили представники Опозиційного блоку Вадим Шкаровський та Віталій Саутенков, які висловили сумніви в менеджерських навичках і досвіді Ройтбурда в господарській сфері.

У підсумку депутатська більшість відхилила кандидатуру Ройтбурда на укладення контракту. Як стало відомо після оприлюднення результатів поіменного голосування, за відмову затвердити його на посаді проголосували 28 депутатів, проти — 22, а 34 члени облради не взяли участі у голосуванні.

справа Ройтбурда як лакмусовий папірець, який оприявнює дірки в законoдавчих актах, що унеможливлюють процес конкурсного…

Posted by Olena Oleksandra Chervonik on Wednesday, 14 March 2018

Варто зазначити, що у грудні 2017 року державна конкурсна комісія обрала одеського художника Ройтбурда директором Художнього музею. Однак напередодні сесії обласної ради члени двох профільних депутатських комісій висловили різні позиції щодо затвердження його кандидатури. Зокрема, комісія з питань управління майном спільної власності територіальних громад області підтримала Ройтбурда, а більшість членів комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури та туризму висловились проти.

 

Джерело — Укрінформ.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики