Юлію Крістєву звинувачують у тому, що вона була агенткою КДБ

За інформацією державної комісії, відома болгарська психоаналітикиня і філософиня Юлія Крістєва, яка жила у Франції з середини 1960-х років, працювала агенткою Балканської таємної служби.

Юлія Крістєва, відома паризька філософиня, є авторкою понад 30 книг. Вона співпрацювала разом із провідними французькими інтелектуалами, як-от Жак Дерріда, Жак Лакан і Роланд Барт.

Болгарська комісія заявила, що Крістєва працювала під кодовою назвою “Sabina як співробітниця першого відділу Служби державної безпеки. Відділ контролював розвідку в галузі мистецтва та засобів масової інформації.

Комісія заявила, що Крістєва почала працювати в Службі державної безпеки в 1971 році. В 1965 році вона переїхала до Парижа за стипендією уряду Франції. У документі не зазначено, як довго Крістєва працювала на державну безпеку, чи отримувала платню за це.

Сама Крістєва поки що не коментує це питання.

У період свого розквіту Служба державної безпеки Болгарії, тісно співпрацюючи з радянським КДБ, управляла мережею близько 100 000 агентів та інформаторів. У 1989 році її було розпущено.

 

Підтвердилося. Юлія Стоянова Крістева була завербована КДБ комуністичної Болгарії (Dajarna Sigournost) в червні 1971…

Posted by Андрій Рєпа on Wednesday, 28 March 2018

Джерело — Reuters.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики