Міністр культури пропонує декомунізувати Юрія Яновського

Про це написала Ярина Цимбал, дослідниця 1920-х років в українській літературі за своєму Фейсбуці, посилаючись на слова Володимира Панченка, літературознавця.

«Я можу із шкури лізти, популяризуючи наші 1920-ті (не проект, а цілий період, якому цей проект присвячено).
Ви можете сто разів захоплюватися Семенком і Шкурупієм, Йогансеном і Поліщуком, Курбасом і Довженком, читати детективи і любовні романи 20-х, а міністр культури одним розчерком пера нас усіх припечатає: декомунізувати», — пише Ярина Цимбал.

Для своєї колонки у «Тижні» Ярина пише: «Якщо комуніст — значить поганий письменник, якщо в країні при владі більшовики — значить книжки видає радянська влада. То що нам робити з нашими двадцятими? Декомунізувати цих людей, яким довелося жити за радянської влади, і викреслити з історії української культури все: Миколу Хвильового, ВАПЛІТЕ, «Літературний ярмарок», «Березіль» і Леся Курбаса, «Авангард» і Валер’яна Поліщука, Анатоля Петрицького і Вадима Меллера, Михайля Семенка, панфутуризм і «Нову генерацію», Олександра Довженка і Юлія Мейтуса? Цьому переліку нема кінця-краю, тому спитаю просто: що робити з Розстріляним відродженням?».

Вочевидь, «декомунізація» часом набуває загрозливих масштабів, не беручи до уваги саму суть явищ, які намагаються «декомунізувати».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики