«Смолоскип» оголосив переможців

Книжки переможців попередніх років. Фото – з фб-сторінки книгарні “Смолоскип”

Цьогорічний літературний конкурс від видавництва «Смолоскип» –  вже 25-й, ювілейний. Переможців нагородили під час урочистої церемонії, що відбулася 25 квітня в Колонній залі Київської міської ради. Перші премії цього року знову не присуджували.

Всього на цьогорічний конкурс надійшов 191 рукопис.

Журі у складі письменника, журналіста і перекладача Олега Коцарева, письменниці, журналістки й літературознавиці Людмили Таран та письменника, літературознавця і перекладача, директора видавництва «Смолоскип»  Ростислава Семківа, – присудили 30 премій різного ґатунку у трьох номінаціях. 17 поетичних, 12 прозових і 1 премія у номінації твори для дітей.

З-поміж 30 лауреатів цього року 4 здобули право на друк книжок у видавництві Смолоскип.

Отже, переможці:

ІІ премія

Проза

Валерій Пузік, збірка оповідань «Моноліт»

Василь Шульга, роман «Мертві моделі»

Поезія

Онджей Долич, збірка поезії «Шампанське – пиво – шампанськке»

Богуслав Поляк, збірка поезії «Вчвал»

ІІІ премія

Проза

Юлія Ілюхіна, роман «Східний синдором»; Євгенія Кузнєцова, повість; Кирило Поліщук, збірка оповідань «Мовчання фальшивого птаха»; Максим Гах, збірка оповідань.

Поезія

Христина Дрогомирецька, збірка поезії «Mundus Imaginalis»; Ярослав Корнєв, збірка поезій «Гра у хованки з-сонцем»; Захар Західний, збірка поезії «Ти той, кого боїшся»; Єлизавета Жарікова, збірка поезії «Крім павука»; Микола Гуменюк, збірка поезії «Вторгнення»; Маша Семашина, збірка поезії «Чуже».

IV премія

Проза: Ксенія Онуфрієва, Ольга Брагіна, Яна Опарій, Роман Бунін, Павло Матюша, Олександр Чернобай.

Поезія: Ірина Сажинська, Софія Безверха, Ганна Поляк, Олена Пелешенко, Олег Андрішко, Яніна Дияк, Олександр Шумілін, Томаш Деяк, Назар Данчишин.

Дитяча творчість: Олена Дмитерко

Окрема допреміальна відзнака в номінації «Поезія»: Катерина Девдера, Анна Карач, Юлія Лапушанська, Владислав Лоза, Олена Пашук, Кирило Поліщук, Сергій Савін, Павло Шикін.

У номінації «Проза»: Любов Базь, Одарка Білоконь, Наталія Поліщук, Ганна Чіпко, Юлія Чернієнко, Ганна Цапик.

Нагадаємо, що літературний конкурс видавництва «Смолоскип» — щорічний конкурс для молодих українських літераторів та науковців, заснований 1993 року. Допустимий вік учасників визначається як 18-35 років (поезія) та 18-40 років (проза).

В окремих номінаціях (поезія, проза, дитяча книжка та дослідження) журі визначає лауреатів І, II, III та IV (заохочувальної) премій.

Твори лауреатів І і II премій видавництво «Смолоскип» публікує окремими книжками, а твори лауреатів III і IV премій та найкращі ненагороджені твори можуть з’явитися друком в антологіях і збірниках видавництва.

Джерело: Читомо

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики