Британська премія The Rathbones Folio Prize оголосила переможця

Річард Ллойд Паррі під час церемонії нагородження. Фото – з офіційного сайту премії The Rathbones Folio Prize

Річард Ллойд Паррі (Richard Lloyd Parry) – іноземний кореспондент таких видань, як  The Independent і The Times, за свої репортажі та статті неодноразово отримував різні професійні нагороди. Він 22 років жив в Токіо в якості іноземного кореспондента, а зараз живе і працює там як редактор азійської редакції TheTimes.

У 2011 році, коли в Японії стався величезний землетрус і берег північного сходу країни накрили 35-метрові хвилі цунамі, Річард працював у Токіо. Після цієї трагедії, яка забрала життя майже 19 тисяч людей і стала другою наймасштабнішою трагедію в Японії після бомбардування Нагасакі, репортер шість років працював в Японії над цією темою. Він писав репортажі для світових ЗМІ і паралельно працював над своєю книгою «Привиди цунамі: смерть і життя в зоні японської катастрофи» (Ghosts of the Tsunami: Death and Life in Japan’s Disaster Zone).

“Привиди цунамі” (Ghosts Of The Tsunami) Річарда Ллойда Паррі. Фото – www.npr.org

Цю книжку називають класикою наративного нон-фікшину, глибоким і майстерним репортажем з місця катастрофи, прикладом якісної літератури факту. Автор досліджує життя після трагедії, збирає історії тих, кому довелося пережити все це. Він досліджує, як травма від катастрофи продовжує проявлятися у химерні та містичні способи. Наприклад, поширеним явищем стали історії про привидів і духів трагедії. Річард Ллойд Паррі записує такі розповіді, наприклад, історію священика, який допомагає людям позбутися духів загиблих під час цунамі, які вселяються в них. Автор намагається розгадати таємниці невеликого села, чия громада зазнала величезних втрат і мучилась від нестерпних таємничих речей. Він описує і досліджує наслідки трагедії і те, як вони проявляються після неї. Що насправді сталося з місцевими дітьми, коли вони чекали на шкільному майданчику, а тим часом цунамі наближалося до них? Чому вчителі не евакуювали їх у безпечне місце? І чому правду так вперто намагалися приховати? У цій книжці – шість років скрупульозної роботи і сотні почутих історій.

У короткому списку The Rathbones Folio Prize «Привиди цунамі» обійшли ще 3 нон-фікшин книжки і 5 художніх. Журі описали книжку Річарда як «болісну і надихаючу». Всього ж  члени журі цієї премії щороку роглядають 60 книжок. Нагорода існує вже п’ять років, і лише останні два на неї можна подавати книжки у жанрі нон-фікшн.

The Rathbones Folio Prize була заснована у 2013 році. Спочатку вона була відома під назвою Folio Prize і The Literature Prize, але в 2016 році у нагороди з’явився новий спонсор – Rathbone Investment Management Ltd, і вона змінила назву. На конкурс можуть подаватися письменники з усього світу, чиї книжки побачили світ англійською мовою. Розмір нагороди становить 20 тисяч фунтів стерлінгів (близько 27 тисяч доларів).

Джерело: www.theguardian.com, www.rathbonesfolioprize.com

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики