Стартував літературний конкурс «Напишіть про мене книжку» – 2018

 

Літературний конкурс «Напишіть про мене книжку!» заснований у 2015 році видавництвом «Фонтан казок» із метою заохотити українських письменників до творення актуальних високохудожніх повістей для сучасних дітей і молодших підлітків – таких повістей, у героях яких сучасні українські діти й молодші підлітки «упізнавали б себе».

Із 2016 року конкурс проходив у двох номінаціях: «Книжка про мене» – для дітей середнього шкільного віку і «Добрі пригоди» – для дітей молодшого шкільного віку.

«Упізнавання себе» в героях є неодмінною умовою для творів в обох номінаціях – різниця лише в особливостях вікового сприйняття: молодші підлітки, 9–14 років, хочуть читати книжки справді «про себе» – їм важливо, щоб персонажами таких творів були саме сучасні дівчатка й хлопчики, які діють, мислять, спілкуються, уявляють, фантазують так само, як вони; натомість для молодших школярів, 6–9 років, важливий яскравий, ефектний, сучасний образ, наділений привабливими для сучасної дитини якостями.

Із 2018 року «Фонтан казок» запроваджує третю номінацію – «Добрі казки». Її потреба зумовлена тим, що,хоч в Україні традиційно є чимало авторів, які пишуть казки?, однак в останні роки на книжковому ринку гостро відчувається брак по-справжньому сучасної, яскравої й ефектної ка?зки, здатної захопити маленьких читачів нового покоління. Завдяки творам-переможцям цієї номінації ми плануємо якісно оновити не лише наші казкові серії «Добрі казки» і «Добре чаклунство», а й серію picture book.

Залишаючи незмінною мету та основну умову – максимальну прозорість і відкритість розгляду рукописів, – ми внесли деякі зміни в процедуру проведення конкурсу, висновані з досвіду його попередніх сезонів. Зокрема для того, щоб отримувати від авторів більш якісно підготовлені тексти й ще на попередньому етапі відсіювати випадкові рукописи, ми запроваджуємо організаційний збір – 100 грн. Певні, що для сумлінних авторів він не стане перепоною, а водночас тих, хто не певен себе, схилить до більш відповідального ставлення до письменницької праці.

Детальні умови конкурсу та вимоги до конкурсних рукописів можна прочитати тут.

Джерело: Фонтан Казок

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики