Тарасові Прохаську — 50!

Тарас Богданович Прохасько (нар. 16 травня 1968, Івано-Франківськ) — сучасний український письменник, журналіст, один із представників Станіславського феномену.

За фахом ботанік. Учасник студентського руху 1989—1991 років, зокрема брав участь у «революції на граніті» у Києві у 1990 році.
Після завершення університету спочатку працював в Івано-Франківському інституті карпатського лісівництва, згодом — учителював у рідному місті, був ведучим на радіо FM «Вежа», працював у художній галереї, в газеті, на телестудії. У 1992—1994 роках був «мандрівним» співредактором журналу «Четвер».

Лауреат видавництва «Смолоскип» (1997).

У 1996 році у селі Делятин Івано-Франківської області відбувся перший в Україні міжнародний фестиваль відео-арту, гран-прі на якому отримав двохвилинний фільм «Втеча в Єгипет» (1994), де знявся Тарас Прохасько, його сини та Леся Савчук.

Читайте також: Тарас Прохасько: «Я вмію тепер не квапитися» (інтерв’ю з Василем Карп’юком)

Член Асоціації українських письменників.

Прохасько бере участь у різних мистецьких перформансах. У 2009 року він, разом із іншими письменниками (Юрієм Андруховичем, Юрком Іздриком, Володимиром Єшкілєвим, Софією Андрухович) взяв участь у проекті «БОМЖ» («Без Ознак Мистецького Життя») Ростислава Шпука, пізніше презентованому на польському «Міжнародному фестивалі бездомного мистецтва».

2011 року книгу Тараса Прохаська «БотакЄ» було визнано Книгою року.

2013 року премією «Книга року BBC» було відзначено дитячу книжку Тараса Прохаська «Хто зробить сніг», створену разом з Мар’яною Прохасько. Також цього ж року його було нагороджено Премією імені Юрія Шевельова за книгу «Одної і тої самої».

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики