У Києві прочитає лекцію видатна бельгійська політична мислителька

У п’ятницю, 18 травня, о 19:00 у Синій залі Будинку кіно відбудеться лекція видатної бельгійської політичної мислительки Шанталь Муфф «Афекти демократії».

У своїй лекції «Афекти демократії» Шанталь Муфф розгляне ключову роль, яку в політиці відіграють «пристрасті» – спільні афекти, залучені до конструювання колективних ідентичностей. Запозичуючи ідеї Спінози, Фройда й Вітґенштайна, а також розвиваючи власну теорію агоністичної демократії, Шанталь Муфф розгляне роль мистецьких практик у створенні афектів, що здатні мобілізувати колективну волю, спрямовану на досягнення демократичного ідеалу.

Мова лекції англійська із синхронним перекладом на українську.

Шанталь Муфф (Бельгія, 1943) – політична філософиня, професорка політології у Центрі вивчення демократії Вестмінстерського університету в Лондоні, членкиня-кореспондентка Міжнародного коледжу філософії у Парижі. Авторка книжок «Повернення до політичного» (1993), «Демократичний парадокс» (2000), «Про політичне» (2005), «Агоністика: осмислювати світ політично» (2013), а також «В ім’я народу» (2016) разом із Іньїґо Еррехоном. 

Проект Київський Інтернаціонал – ’68 СЬОГОДНІ досліджує політичний та культурний спадок протестів і боротьби 1968-го року, беручи до уваги суперечності цього історичного моменту для Заходу та Сходу Європи з перспективи п’ятдесяти років потому. Він проходить у форматі міжнародного форуму мистецтва й знання в київському Будинку кіно до 25 травня.

Вхід – вільний.

Повний опис програми проекту – за посиланням 

Організатор Центр візуальної культури (Київ)

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики