На «Книжковому Арсеналі» представлять проект, що поєднує книжку і віртуальну реальність

Туконі. Намалювала – Оксана Була. Ілюстрація – з сайту “Книжкового Арсеналу”.

«Знайомство з туконі» — це поєднання віртуальної реальності з відео 360°, анімації та класичної книжкової ілюстрації.

Разом із суспільними змінами та розвитком цифрових технологій суттєвих зрушень зазнають і сучасні читацькі практики. Сьогодні розповідати історію автори можуть не лише зі сторінок друкованих книг, але й через інші медіа.

Проект «Знайомство з туконі» — це поєднання віртуальної реальності з відео 360°, анімації та класичної книжкової ілюстрації. Одягаючи VR-окуляри Google Cardboard, відвідувач неначе опиняється всередині самої книги, а отже, потрапляє в магічний світ туконі, створений ілюстраторкою Оксаною Булою. Такий підхід до історії дає змогу розширити звичні способи сприйняття, потрапити в справжній ліс і познайомитись із такими ж справжніми персонажами. Однак і це ще не все — проект запрошує читача стати активним співучасником розповіді. Як саме? Для цього потрібно лише одягнути окуляри…

Туконі — мешканці лісу. Усі вони різні, але водночас їх об’єднує дружба та любов до природи й світу, в якому вони живуть. Туконі дбають про рослини і про тварин — насправді це їхня улюблена справа.

Над «Знайомством з туконі» працювал команда «Мисецького Арсеналу» разом з українським проектом, що займається імерсивним сторітелінгом (VR-сторітелінгом ) New Cave Media. Проект став можливим завдяки підтримці «ЛакіБукс» і «Видавництва Старого Лева». Історія та ілюстрації – Оксани Були.

Координатора «Книжкового Арсеналу» Оксана Хмельовська пише, що «VR (віртуальна реальність) – це один із можливих шляхів читання книжок у майбутньому».

«Десь півроку ми намацували можливі шляхи реаліазації такого проекту у нас, зустрічаючись із різними партнерами. Кілька дуже крутих ідей так і лишилися поки ідеями. А ось історія із чаюванням туконь – таки вдалася, – пише Оксана Хмельовська на своїй сторінці у Фейсбуку.  –  І так уявіть собі: одягаєте VR-окуляри, потрапляєте в карпатський ліс, пташки щебечуть, дерева колихаються, 360 градусів цього прекрасного лісу. І в ньому шукаєте туконю. А потім у поле, повне квітів, сонця і комах, і там теж шукаєте туконю. Уже з 30 травня зможете пережити такий досвід у правому крилі Мистецького Арсеналу, на початку Дитячої зони».

Джерело: Книжковий Арсенал

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики