Сьогодні на «Книжковому Арсеналі» – дискусія «Люди у фокусі художнього репортажу».

За мерехтінням новин часом складно розгледіти неочевидні факти й сюжети, а тим паче – почути непересічних людей. Легенда польського репортажу Ганна Кралль стверджує, що її «ніколи не буде там, де натовпи». А де і як знаходять своїх героїв автори сучасного українського репортажу? Хто ці герої і героїні, чому саме вони, навіщо про них писати? Історії успіху й історії спроб і помилок. Герої, які роблять неймовірне, і ті, що не творять нічого надзвичайного в масштабах всесвіту, але маленький світ яких розгледів талановитий автор.

Під час дискусії учасники говоритимуть про необхідність пошуку інших, «непопулярних» тем і героїв, сюжетів та історій. Про необхідність глибшого занурення в них, дослідження тих явищ і процесів, які часто лишаються непоміченими суспільством і ЗМІ.

Хто може стати героєм репортажу? Чи може автор бути головним персонажем свого тексту? Чи треба підтримувати зв’язок із героями репортажу, коли тест уже дописаний і виданий? Відповіді на ці та багато інших питань разом шукатимуть учасники події.

У рамках дискусії відбудеться презентація збірки «Veni. Vidi. Scripsi. Покоління вільних. Як нова генерація творить майбутнє», до якого увійшла десятка найкращих репортажів цьогорічного «Самовидця».

Учасники дискусії: переможці конкурсу художнього репортажу ім. Майка Йогансена «Самовидець» різних років – Павло Стех, Єлізавета Гончарова, Гаяне Авакян, Олеся Яремчук, Олег Криштопа.

Модерує Марія Семенченко

Організатори: Сайт літературної критики «ЛітАкцент» і видавництво «Темпора».

Коли: Четвер, 31 травня, о 19.00,

Де: Мистецкий Арсенал, зал «Орбіта».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики