У Британії суд не дозволив встановити монополію на слово «зухвалий»

У Британії суд відхилив позов Фаліни Гопкінс (Faleena Hopkins), яка хотіла здобути монопольне право на використання слова «зухвалий» (cocky) в заголовках своїх романів.

Фаліна Гопкінс — письменниця, яка сама видає свої твори і працює в жанрі любовного роману. Її перу належить ціла серія любовних романів, у назві яких фігурує слово «зухвалий»: «Зухвалий ковбой», «Зухвалий співмешканець», «Зухвалий сенатор» і т.д.

У серпні 2017 року Гопкінс подала заявку на реєстрацію торговельної марки на серію, в назвах кожного роману якої фігурувало слово «зухвалий».

У 2018 році кілька авторів отримали листи від Фаліни Гопкінс, у яких вона просила їх не використовувати слово «зухвалий» у назвах своїх романів. Зокрема, вона прагнула не допустити виходу збірки оповідань Cocktales: The Cocky Collective різних авторів.

Проти Гопкінс виступили кілька авторів і організацій, зокрема Гільдія літераторів і Автори любовних романів (Authors Guild and Romance Writers). У своїй заяві проти заявки Гопкінс вони, зокрема, написали таке:

«[Заявка Гопкінс — це те ж саме] , коли б авторка вимагала зареєструвати як торговельну марку слово “смерть” у назвах серії про містичні вбивства і судилася з кожним, хто використає це слово в назвах оповідань про злочини».

Суд постановив, що заявка про реєстрацію слова «зухвалий» — надто «слабка» торговельна марка, тож відтепер в авторів, які використовують у назвах своїх романів слово «зухвалий», є ще і правовий вимір можливості захистити свої права.

Джерело — The Guardian.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики