Харукі Муракамі стане радіоведучим

Фото: Ole Jensen, Corbis via Getty Images.

Відомий японський письменник Харукі Муракамі стане ведучим музичної радіопередачі на Tokyo FM.

Про це повідомило видання The Japan Times.

Вечірня авторська програма Харукі Муракамі почне виходити з 5 серпня й матиме хронометраж у 55 хвилин. Шоу письменника називатиметься «Радіо Муракамі» й його буде присвячено музиці для фізичних тренувань. Крім того, в ефірі програми Харукі Муракамі розмірковуватиме про значення бігу, музики та літератури в житті людини й розкаже про свою колекцію CD, яку збирає з дитинства.

«Я буду вибирати і ставити мелодії, які радіослухачі рідко (або взагалі ніколи) не чують в радіопередачах, але, сподіваюся, вони знайдуть їх розслабляючими», – розповів пан Муракамі, проте не уточнив, музика яких стилей це буде.

«Я нерідко почувався винним перед усім світом, що насолоджуються цією прекрасною музикою на самоті. Тож подумав, що буде добре розділити цей приємний час з іншими людьми, спілкуючись за келихом вина або чашкою кави», – додав письменник.

До виходу радіопередачі на сайті Tokyo FM запустили спеціальну сторінку, на якій до 10 червня відомому літератору можна поставити питання про музику і спорт. На деякі з них Харукі Муракамі відповість у програмі.

Шоу письменника звучатиме на 38 радіостанціях, які належать мережі Japan FM Network та на інтернет-радіо.

Харукі Муракамі є добре знаним письменником у всьому світі. Він написав близько 30 книжок, його романи видаються мільйонними тиражами й перекладаються на десятки мов. Серед найвідоміших творів автора: «Країна Чудес без гальм і Кінець Світу», «Норвезький ліс», «Кафка на пляжі», «1Q84» та інші. Крім того, Харукі Муракамі також працює як перекладач: він переклав з англійської на японську близько 30 книг.

69-річний Харукі Муракамі приділяє багато уваги своєму фізичному стану й з 33 років займається бігом, неодноразово брав участь у марафонах. У книжці  2007 року «Що я кажу, коли говорю про біг» він стверджує, що саме цей вид спорту допоміг йому стати знаменитим письменником і зайняти своє місце в сучасній літературі.

Харукі Муракамі є лауреатом численних літературних нагород, зокрема Franz Kafka Prize та Jerusalem Prize.

Джерело: Детектор Медіа

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики