Померла видатна хорватська письменниця Даша Дрндич

Даша Дрндич. Фото: Mavric Pivk/DELO, www.theguardian.com

Після важкої хвороби в Рієці померла визначна хорватська письменниця, перекладачка, літературний критик Даша Дрндич. Про це повідомляє Хорватське товариство письменників, а також британські видавці письменниці.

Видання The Guardian пише про Дашу Дрндич так: змальовуючи у своїх книжках звірства 20-го століття, вона отримала міжнародне визнання за письмо, що було «часто жорстоким, але водночас красивим».

У своєму романі Sonnenschien, написаному у 2007 році та опублікованому англійською мовою під назвою «Трієст» Даша розповідає історію старої жінки, що чекає на зустріч зі своїм сином через 62 роки після того, як його забрали нацисти. Використовуючи всі можливі засоби – від стенограми судового процесу до фотографій у своїй художній книжці, щоб зафіксувати жахи Голокосту, Дрнтич також перераховує імена приблизно 9000 євреїв, які були депортовані Італією або вбиті Італією під час війни. Ця книжка потрапила в короткий список нагороди the Independent foreign fiction prize.

У романі «Белладона», який минулого місця видання The Guardian назвало одним з найкращих нових європейських романів, перекладених англійською мовою, Дрнтич пише про боротьбу літнього чоловіка з раком.

Даша Дрндич народилася 1946 року в Загребі. Вивчала англійську мову й літературу в Белградському університеті, отримала стипендію Фулбрайта й відрядження в Університет Південного Іллінойсу та університету Кейза. Захистила в Рієці дисертацію про фемінізм та політичну заангажованість в літературі. Викладала в університеті Рієки сучасну британську писемність і літературну майстерність. Крім прози писала п’єси для радіо. Перекладала Борхеса, Ґомбровича, Одена, Далтона Трамбо, Томаса Бергера та інших.

Працювала редактором видавництва «Вук Караджич», викладачем англійської в Національному університеті імені Джура Салая, редактором на радіо і телебаченні.

Авторка численних прозових творів, перекладів, критичних і аналітичних робіт. Писала радіодрами. Її твори переклали кількома європейськими мовами. Лауреат численних міжнародних літературних нагород.

Джерело: www.theguardian.com

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики