Енн Епплбаум, Тімоті Снайдер, Едвард Лукас та інші закликають до бойкоту ЧС-2018 в Росії

Фото detector.media

Близько ста політиків, дипломатів, діячів культури, правозахисників та журналістів зі всього світу закликали лідерів держав, команди яких гратимуть на чемпіонаті світу з футболу в Росії, бойкотувати цю подію. Вони вимагають звільнення 70 українців-політв’язнів. Відкритий лист-звернення опублікований на платформі openDemocracy.

Лист адресований політикам 31 країни, команди яких змагатимуться в Росії. Це Австралія, Іран, Японія, Саудівська Аравія, Південна Корея, Єгипет, Морокко, Нігерія, Сенегал, Туніс, Коста Ріка, Мексика, Панама, Аргентина, Бразилія, Колумбія, Перу, Уругвай, Бельгія, Хорватія, Данія, Великобританія, Франція, Німеччина, Ісладія, Польща, Португалія, Сербія, Іспанія, Швеція та Швейцарія.

«Наближається головна футбольна подія року, чемпіонат світу. Він відбудеться в Росії всупереч окупації цією країною українського півострова Крим, розв’язанню війни в східній Україні, підтримки брутального диктатора Башара Асада і військових злочинів у Сирії, згортанню демократичних прав власного населення і репресій проти корінного населення окупованого Криму – кримських татар, втручанню у вибори і дезінформаційну кампанію проти західних країн», – йдеться в документі.

Звернення підписали зокрема журналістка та історик Енн Епплбаум, історик Тімоті Снайдер, журналіст Едвард Лукас, політикині Ребекка Хармс і Марілуїза Бек, режисери Аскольд Куров і Жорж Жено, письменники Юрій Андрухович, Оксана Забужко та Сергій Жадан, політв’язні радянських часів Мустафа Джемілєв і Мирослав Маринович та інші.

Підписанти нагадують, що Росія утримує 70 українських політв’язнів, багатьох з яких засудили на основі фальшивих даних, вибитих тортурами.

Окрема увага в зверненні присвячена кінорежисеру Олегу Сенцову, засудженому до 20 років увя’знення у результаті сфальсифікованого кримінального процесу. З 14 травня він почав голодування з єдиною умовою його припинення – «звільнення всіх українських політв’язнів, які перебувають на території Росії». Крім того, вже 80 днів голодує український активіст Володимир Балух. За цей час він втратив 30 кг ваги.

Повний текст листа з переліком підписантів доступний за посиланням. Підписати лист можна тут.

Джерело: Детектор Медіа

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики