У мережі з’явився фільм про поета-шістдесятника Ігоря Калинця

У мережу виклали фільм під назвою «Пан Ніхто, або Йосиф Прекрасний» про поета-шістдесятника Ігоря Калинця. Стрічка з’явилася на YouTube-сторінці режисера Олександра Фразе-Фразенка. Про це повідомляє Читомо.

Основою фільму став один день з життя письменника Ігоря Калинця.

Олександр Фразе-Фразенко є автором сценарію, режисером, оператором та продюсером стрічки. Продюсеркою також стала Ольга Фразе-Фразенко. Музика — Віктора Камінського. В ролях: Ігор Калинець, Ростислав Братунь, Василь Глинчак, Андрій Кащій, Аніс Таєб.

«Пан Ніхто» є четвертим фільмом циклу «Поети» Фразенка.

Фільм презентували на 47-му кінофестивалі «Молодість» в рамках позаконкурсної програми «Українські прем’єри». Прем’єра стрічки відбулася на Книжковому Арсеналі.

Читайте також: Фільм про Нью-Йоркську групу Олександра Фразе-Фразенка з’явився у вільному доступі

Ігор Калинець — поет і прозаїк, один із представників так званої пізньошістдесятницької генерації і дисидентсько-самвидавного руху в Україні, політв’язень. Лауреат Шевченківської премії, премії імені Василя Стуса, премії імені Григорія Сковороди та ін.

2015 року був висунутий Інститутом Івана Франка НАН України як кандидат на Нобелівську премію з літератури. У 2016-му указом Порошенка був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня, проте відмовився від нього, на знак протесту проти, за його словами, «жорстокого зросійщення».

Читайте також: Фільм «Чубай» Олександра Фразе-Фразенка відтепер у вільному доступі

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики