Янош. Ах, ця чудова Панама!

Ах, ця чудова Панама!: для дошк. і мол. шк. віку / Янош; пер. з нім. Ольга Сидор; худож. Янош. – Львів: Урбіно, 2018. – 288 с.: іл.

У цій книжці всесвітньовідомого німецького письменника Яноша (справжнє ім’я Горст Еккерт) зібрано всі історії про Ведмедика й Тигрика – улюблених героїв дітлахів у всьому світі ось уже 40 років.

Ведмедик і Тигрик – нерозлучні друзі, які живуть у будиночку біля річки. Разом їм ніколи не буває сумно! Адже мандрувати на край світу, бавитися, готувати смакоту й навіть хворіти краще тоді, коли поруч вірний приятель.

Одного разу вони виловлюють з річки ящик з-під бананів, на якому написано «Панама». «Ах, Панама – це країна наших мрій, – вирішують друзі. – Бо Панама геть уся, вздовж і вшир, пахне бананами!» І вони вирішують помандрувати до Панами й оселитися в цій найпрекраснішій країні.

Янош  народився в 1931 році  в містечку Гінденбург (тодішня Німеччина; зараз це польське місто Забже). До 1953 він працював слюсарем, робітником на текстильній фабриці, а також вчився малювати в Сілезькій Академії мистецтв.

Янош відомий у світі як письменник, художник, ілюстратор власних книжок (переважно дитячих), та передусім – як батько знаменитих нерозлучних друзів, Ведмедика й Тигрика з веселого циклу оповідань під назвою «Ах, ця чудова Панама!» Ця позитивна книжка з’явилася в Німеччині 40 років тому, і відтоді її перекладено на 40 мов, за нею створено дотепні мультики, мюзикли, фільми й навіть оперу.

Більше про книжку читайте на сайті видавництва. 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики