У Відні визначили лауреатів премії ім. Івана Франка

У Відні у п’ятницю, 22 червня, в Інституті славістики визначили цьогорічних лауреатів Міжнародної премії ім.Івана Франка.

Усього було нагороджено переможців у 2-х номінаціях.

У номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» лауреатом став доктор із Гельсінського університету Йоганнес Ремі. Його праця «Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років» набрала найбільшу кількість балів журі і була визнана найкращою.

У номінації «За вагомі досягнення у галузі україністики» перемогу здобула монографія «…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках» авторства докторки філологічних наук Ярослави Мельник, яка працює в Українському католицькому університеті.

Зазначимо, церемонія нагородження відбудеться у Дрогобичі 27 серпня. Переможці отримають золоті відзнаки та грошові винагороди.

Нагадаємо, Міжнародну премію ім. Івана Франка у 2015 році заснував його онук – Роланд Франко. Основною метою премії є сприяння всеосяжному вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, заохочення вчених з різних країн світу до проведення актуальних досліджень у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики.

Джерело — Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики