Шведські діячі культури вручать премію з літератури, альтернативну Нобелівській

Цього року у Швеції Нобелівську премію за літературу не присуджуватимуть нікому. Натомість Нова Академія, сформована з понад сотні шведських діячів культури, створить власну версію премії у знак протесту проти сексуального скандалу навколо Шведської академії.

«Шведська Академія цього року не присуджує Нобелівську премію за літературу, але група шведських діячів культури збирається разом, щоб нагородити свою власну версію найпрестижнішої літературної премії в світі як акцію протесту проти скандалу, який поглинув академію», — повідомляє Укрінформ з посиланням на The Guardian.

Нагадаємо, Нобелівська премія за літературу в 2018 році була скасована в травні, після заяв про насильство в сексуальній формі проти Жана-Клода Арно, чоловіка Катаріни Фростенсон. Фростенсон є автором та членом Шведської Академії, закритого журі премії.

У відповідь на це понад 100 шведських письменників, акторів, журналістів та інших діячів культури сформували Нову Академію, яка проведе вручення альтернативної версії премії восени в ті ж дні, що і традиційно вручається Нобелівська.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики