Помер український дисидент, один з авторів акта «Про Незалежність України» Левко Лук’яненко

Левко Лук’яненко, український дисидент, політв’язень, Герой України. Фото – “Радіо Свобода”.

Левко Лук’яненко, український дисидент, політв’язень, Герой України, один з авторів акта «Про Незалежність України» помер сьогодні, 7 липня, в київській лікарні після тривалої хвороби.

Про це ЗМІ повідомила його дружина Надія Лук’яненко. Вона розповіла, що її чоловік давно мав проблеми зі здоров’ям. Перехворів на лейкоз. Пізніше мав проблеми із тромбами та лейкоцитами.

У «Феофанії» його лікували від наслідків інсульту.

24 серпня Левку Лук’яненку мало б виповнитися 90 років.

Левко Лук’яненко – український націоналіст, один з засновників «Української Гельсінської групи». У радянські часи був засуджений за «антирадянську агітацію і пропаганду» до розстрілу. Але згодом вирок змінили на в’язницю. Відсидів за ґратами та у радянських таборах понад 25 років. У часи незалежності України був народним депутатом чотирьох скликань. Є лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка.

Левко Лук’яненко народився 24 серпня 1928 року в селі Хрипівка Чернігівської області. Через підпільну антирадянську діяльність у травні 1961 року Львівський обласний суд засудив Лук’яненка до розстрілу, проте через 72 доби Верховний Суд замінив розстріл 15-ма роками позбавлення волі. Кару відбував у Мордовії.

Коштом Левка Лук’яненка та його дружини Надії в 2008 видано десяте видання документально-історичного роману Юрія Горліс-Горського «Холодний Яр».

Левко Лук’яненко написав такі книжки:  «Що далі?» (1989), «Сповідь у камері смертників» (1991), «За Україну, за її волю…» (1991), «Вірую в Бога і в Україну» (1991),«Не дам загинуть Україні!» ( 1994), «Народження нової ери» (1997), «На землі кленового листу» (1998), «З часів неволі» (2005), «З часів неволі. Сосновка-7» ( 2007). «З часів неволі. Спогади та роздуми» (2009).

Він також  планував завершити серію мемуарів про 15-річне ув’язнення «З часів неволі» четвертою книгою з вірогідною назвою «Країна Моксель ХХ сторіччя».

«ЛітАкцент» висловлює щирі співчуття близьким та рідним Левка Григоровича. Вічна пам’ять…

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики