Таня Малярчук здобула премію імені Інґеборґ Бахманн

 

Таня Малярчук з премією Інґеборґ Бахманн. Фото – з ФБ-сторінки письменниці.

Українська письменниця Таня Малярчук отримала австрійську літературну премію імені Інґеборґ Бахманн. Престижну літературну винагороду авторка отримала за твір німецькою мовою Frösche im Meer («Жаби у морі»)

Текст, що став першим німецькомовним художнім твором Тані Малярчук, висвітлює брак цікавості молодого покоління до родичів похилого віку.

Разом ще з 13 авторами Таня Малярчук читала свій твір у прямому ефірі. Переможця визначало журі, але слухачі також могли проголосувати за автора, який найбільше припав їм до смаку. Читання в прямому ефірі подивилися 300 тисяч людей.

Премія імені Інґеборґ Бахманн заснована 1977 року й видається в місті Клагенфурт, де народилася відома австрійська письменниця. Лауреат премії отримує 25 тисяч євро.

Таня Малярчук народилася 1983 року в Івано-Франківську. Лауреатка кількох літературних премій. Твори Малярчук перекладені англійською, білоруською, німецькою, польською, румунською, російською, чеською мовами. З 2011 року письменниця проживає у Відні.

Нагадаємо, що 2013 року премію імені Інґеборґ Бахманн отримала німецька письменниця українського походження Катя Петровська.

Джерело: www.dw.com і ФБ-сторінка Тані Малярчук

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики