Ольга Муха стала координаторкою конгресів та комітетів PEN International

Ольга Муха, фото з фб-сторінки

Українська менеджерка культури Ольга Муха призначена на посаду координаторки конгресів та комітетів PEN International. Про це вона повідомила на своїй Facebook-сторінці.

Posted by Ольга Муха on Friday, 6 July 2018

Як повідомляє «Читомо», Ольга зазначила, що потрапила на цю посаду на запрошення виконавчого директора PEN International Карлеса Торнера, який знаний, поміж іншим, як багаторічний популяризатор й захисник не лише рідної, каталонської літератури, але й усіх літератур так званих малих мов.

За словами Мухи, зараз вона переймає справи щодо підготовки 84-го конгресу PEN в Індії «Експерименти з правдою», який пройде під гаслом «Правда, Свобода, Різноманітність» у вересні цього року.

Окрім суто менеджерської роботи – івентів «під ключ» – перед нею стоятиме й значна частина ідейних та правозахисних завдань. Також Ольга Муха намагатиметься інтенсифікувати комунікацію організації з Україною.

PEN International («ПЕН-клуб») — міжнародна неурядова організація, заснована 5 жовтня 1921 року в Лондоні з ініціативи англійських письменників Кетрін Емі Доусон-Скотт і Джоном Голсуорсі, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів, що була створена з метою сприяння дружбі й інтелектуальній співпраці письменників всього світу. Організація акцентує увагу на ролі літератури в розвитку взаєморозуміння і світової культури, бореться за свободу слова, діє як потужна сила в захисті прав письменників, яких садять до в’язниці, а деколи і вбивають за їхні погляди.

PEN — це абревіатура від англійських слів «Poets, Playwrights, Essayists and Novelists» — «поети, драматурги, есеїсти, романісти», які складаються в слово pen (ручка). Зараз «ПЕН-клуб» охоплює також представників інших жанрів — таких, як журналісти й історики.

Джерело — Читомо.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики