Олена Пашук — лауреатка премії ім. Б. Нечерди 2018 року

Літературна премія імені Бориса Нечерди Ліги українських меценатів за 2018 рік присуджена поетесі Олені ПАШУК за збірку «Паранджа» («Вежа-Друк»). У книжці створено переконливий і проникливий образ жінки, яка

наче сонях / повертається у бік гарячого серця», жінки, в якої «завжди відчинене вікно серця, куди чоловіки залітають дощ перечекати», жінки, в серці якої «чотири камери / і в кожній по в’язню;

ця книжка – спроба передати читачеві магму жіночого емоційного досвіду, спроба ословити те, що ховається за паранджею внутрішнього світу жінки, чим він особливий (а, отже, й чим цікавий світові зовнішньому).

Премія присуджується за пошуки нової поетичної мови й сміливі творчі експерименти. Серед лауреатів попередніх літ – Сергій Жадан, Іван Андрусяк, Василь Слапчук, Анатолій Кичинський, Теодозія Зарівна, Валентина Давиденко, Павло Коробчук, Павло Щириця та ін.

Довідка про лауреатку:

Олена Пашук (Кицан) народилася 17 липня 1982 року в Луцьку. Була активним членом літстудії «Лесин кадуб». Учасниця всеукраїнських нарад молодих літераторів, що проходили в Ірпені (2000 р.) та в Коктебелі (Крим, 2002 р.). Закінчила філологічний факультет Волинського національного університету імені Лесі Українки, після чого вступила до аспірантури й захистила кандидатську дисертацію на тему «Взаємодія класичного й некласичного вірша у творчості Василя Голобородька».

Попередні поетичні книжки авторки:

  • За поворотом мого погляду (2000).
  • …німі оплески (2004).
  • Солоні гнізда (2005).
  • Седмиця (2008).
  • 25-ий кадр (2010).
  • Нічка йде до мишки в гості (2011).

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики