Авторка коміксів заявила, що наразі час для жінок-супергероїнь

Письменниця Марґарет Стол

Письменниця Марґарет  Стол (Margaret Stohl), авторка коміксу з 5-ти частин «Життя Капітанки Марвел», нещодавно прочитала в Іспанії лекцію про жінок як супергероїнь. У ній вона заявила, що для того, щоб бути героєм або сильною персонажкою, не обов’язково володіти фізичною силою. Крім того, вразливість супергероя чи супергеройки не свідчить про їхню слабкість — а радше про те, що вони вміють цю вразливість долати і приборкувати.

Прикладом такої приборканої вразливості є головна героїня коміксу, написаного Марґарет Стол, — капітанка Марвел. Власне, її історія починається з того, що героїня переживає панічну атаку, спричинену Днем батька — а потім іде до своєї родини, щоб обличчям до обличчя зіштовхнутися зі своїми страхами.

Сама персонажка Капітанка Марвел була створена  Стеном Лі і Джином Коланом — власне, це був чоловік-інопланетянин, якого було відправлено на Землю. Там він був об’єктом зацікавлення багатьох жінок, у тому числі й такої собі Керол Денверс, майорки авіації США. Згодом сама Керол Денвенс отримала суперздібності й на другій хвилі фемінізму, в 1977-му, повернулася в комікси вже під іменем Місіс Марвел. У 2012-му вона врешті здобула собі ім’я Капітанки Марвел.

Марґарет Стол додала, що сам шлях Капітанки Марвел як героїні був заплутаний: вона вперше з’являється в коміксах просто як симпатична дівчина. Але це не заважає їй згодом стати героїнею. Власне, каже письменниця, саме так, як у Капітанки Марвел, починається шлях у багатьох жінок: вони часто не зіходять на сцену вже як зірки, натомість їм дістаються бічні ролі. Втім, це зовсім ні про що не свідчить.

Джерело — The Guardian.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики