Знайдено раніше втрачені глави з «Автобіографії Малкольма Ікса»

Малкольм Ікс у 1964-му / Associated Press

«Автобіографія Малкольма Ікса» (англ. The Autobiography of Malcolm X) — автобіографічна книга афроамериканського ісламського духовного лідера, революціонера і борця за громадянські права Малкольма Ікса, написана за участю журналіста Алекса Гейлі і видана в 1965 році. Автобіографія була написана Гейлі на основі серії інтерв’ю в період між 1963 і 1965 роками, у 1965-му Малкольма Ікса було вбито. Епілог книги було написано вже після вбивства; в ньому Гейлі описав процес їхньої співпраці і події наприкінці життя Малкольма Ікса.

Близько чверті століття між науковцями існували легенди про те, що, окрім опублікованої версії, існують ще 3 глави, які не увійшли в «Автобіографію Малкольма Ікса» і були вирізані з манускрипту після його вбивства в 1965-му, мовляв, через свою радикальність.

Але ось минулого четверга на аукціоні в Манхеттені певну частину цього міфічного матеріалу було продано — як і рукопис книжки «Автобіографія Малкольма Ікса», який до того ніхто ніколи не бачив.

Главу з книжки, названу «Негр» (The Negro), було викуплено одним із центрів Нью-Йоркської публічної бібліотеки за 7 тис. доларів, коли ж за весь рукопис, стартова ціна якого починалася з 40 тис. доларів, ніхто не поставив ставку. Утім, згодом було оголошено, що той самий центр Нью-Йоркської публічної бібліотеки — Шомбурзький центр дослідження чорної культури (Schomburg Center for Research in Black Culture) — купив рукопис за неоголошену суму.

Одна з неопублікованих глав, «Негр», із рукопису «Автобіографії Малкольма Ікса» / Jeenah Moon // The New York Times

Джерело — The New York Times

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики