Зі сценарію фільму про Василя Стуса видалили згадки про Медведчука (оновлено)

У 2019 році на українські екрани має вийти фільм «Стус» – про дисидента Василя Стуса.

Зі сценарію видалили всі згадки про Віктора Медведчука, який був захисником у процесі над поетом, хоча сам Василь Стус від нього відмовився.

Після смерті Стуса Медведчук очолював адміністрацію президента Леоніда Кучми, згодом став кумом президента Російської Федерації Володимира Путіна, який хрестив його доньку Дарину.

Про зникнення Медведчука зі сценарію повідомив актор Геннадій Попенко.

Спробую по суті, так, щоб без зайвих емоцій.Проходячи кастинг на фільм "Стус", я читав сценарій до фільма. У ньому БУЛА…

Posted by Gennadii Popenko on Friday, 10 August 2018

 

Проходячи кастинг на фільм «Стус», я читав сценарій до фільму. У ньому БУЛА сцена останнього суда над Стусом. Саме того суду, що його Стус та українська інтелігенція не визнавали, але адвокат Стуса, товариш Медведчук, визнав не лише суд, а й Стусову «провину».

Хід справжнього адвоката-захисника. А потім було останнє заслання Василя Стуса, із якого він не повернуся. Український поет помер у радянському таборі лише за 6 років до здобуття Україною незалежності.

Нещодавно побачив , що сцени суду вже немає у фільмі. Запитав про це в акторів, що грають у фільмі. Вони підтвердили, що сцени суду вже немає. Її прибрали зі знімального графіка, нікого не попередивши. Навіть такого персонажа, як Медведчук, у фільмі вже немає. Проте кастинг на нього був, актора було знайдено і він готувався до зйомок.

Зі слів учасників знімального процесу, «продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука» і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом.

Інформацію про видалення сцен підтвердив продюсер стрічки Артем Денисов.

«Так, видалили дійсно, але не тільки цю сцену, але й деякі інші. Перш за все, бо сценарій спочатку передбачав майже 180 хвилин».

За словами Денисова, сцену з Медведчуком вирізали лише через питання хронометражу фільму.

Інформацію про дзвінок від імені Медведчука Денисов назвав фейком.

Я розумію, що всі це вже бачили, але не поширити не можу. Спасибі всім, хто сьогодні нагадав мені про те, "як воно…

Posted by Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко) on Friday, 10 August 2018

Фільм створює UM-GROUP Production за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Після скандалу, що розгорівся в мережі Facebook, знімальна група фільму оприлюднила інформацію про те, що сцену з Віктором Медведчуком буде дознято.

ОФІЦІЙНА ЗАЯВА ЗНІМАЛЬНОЇ ГРУПИ ФІЛЬМУ "СТУС"Друзі!Створюючи біографічний фільм “Стус” ми перш за все ставили собі…

Posted by СТУС / Художній фільм про Василя Стуса on Saturday, 11 August 2018

Натомість у Віктора Медведчука погрожують, що він «залишає за собою право на відповідні правові дії, в т.ч. спрямовані на заборону демонстрації фільму через суд». Повний текст заяви можна прочитати тут.

Син Василя Стуса, Дмитро Стус, відмовився співпрацювати з авторами фільму про батька – про це він повідомив у коментарі «Громадському».

Режисер фільму також прокоментував ситуацію, що наразі склалася, постом у Facebook.

Бровко, просто рятував фільм від юридичної пастки. А вона вже створена. Навіть Дмитро Стус заборонив використовувати…

Posted by Roman Brovko on Tuesday, 14 August 2018

Далі буде?

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики