“Лоліта” Набокова натхненна реальним злочином

 © Sophie Bassouls/Sygma/Corbis

Таке стверджує Сара Вейнмен (Sarah Weinman) – авторка нової книги “Справжня Лоліта”, що очікується до виходу у США 11 вересня. Незважаючи на агресивні заперечення В. Набокова стосовно реальності історії, втіленої у творі, С. Вейнмен переконує, що персонажі та шокуючі події мали цілком реальних прототипів.

Образ головної героїні роману був натхненний 11-річною Флоренс Саллі Горнер, яка 1948 року викрала записник із крамниці у місті Кемден і при тому була схоплена механіком Френком Ла Салем. Представившись агентом ФБР, погрозами віддати дівчину до в’язниці, він змусив Флоренс супруводжувати його в мандрах Америкою. Так вони провели разом 21 місяць, часто змінюючи місце проживання. За висновками слідства, проведеного згодом – Ла Саль неодноразово схиляв дівчину до сексуального зв’язку. У березі 1950 року пара була затримана у каліфорнійському місті Сан-Хосе. Після звільнення, дівчинка яка поділилася з друзями обставинами справи, була піддана жорсткому остракізму. Флоренс загинула незадовго після того в автомобільній аварії, про що є згадка в матеріалах до роману за літо 1952 року.

Для дослідження авторка використовувала матеріали слідства, преси, архів письменника, а також інтерв’ю з людьми, що були знайомі з Флоренс та її родиною.

Джерела: The Washington Post, Wikipedia

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики