У Саудівській Аравії 3 млн. разів нелегально завантажували маніфест атеїзму

@ HuffPost

Книга відомого британського еволюційного біолога та популяризатора науки Річарда Докінза «Ілюзія Бога» (“The God Delusion”), вперше опублікована  у жовтні 2006 року, незабаром стала бестселером. До вересня 2014 р. у Сполученому Королівстві було продано близько 3 млн. примірників видання.

Р. Докінз – широко відомий завдяки іншій праці – «Егоїстичний ген», є одним із ключових голосів сучасної атеїстичної думки, який піддає критиці «гіпотезу Бога», а також виступає за вільну від релігійних обґрунтувань мораль. «Ілюзія Бога» вважається деякими оглядачами своєрідним маніфестом сучасного атеїзму.

Несанкціонований переклад книги арабською мовою був здійснений іракським громадським діячем Басамом аль Багдаді, що проживає у Швеції у 2016 р. і набув приголомшливого поширення в суворо релігійних ісламських  країнах.  За даними Фундації Річарда Докінза, на кінець 2017 р. в арабському світі нелегальна електронна версія книги була завантажена 10 млн. разів, з млн. – мешканцями Саудівської Аравії.

Нагадаємо, що в Королівстві атеїзм вважається карних злочином, а віровідступництво від офіційної в країні ваххабітської версії ісламу – карається смертною карою.

Цьогоріч у рамках Book Forum 25 буде презентований україномовний переклад зазначеного видання, здійснений соціологом Тарасом Цимбалом.

Джерела: HuffPost, Wikipedia

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики