Розпочалася акція на підтримку українських політв’язнів у Росії в межах Book Forum 25

@Save Oleg Sentsov

За ініціативи Українського відділення міжнародного Пен-клубу в рамках Book Forum пройде акція на підтримку утримуваних у Росії українських політичних в’язнів. Організатори нагадують, що Форум видавців – це не лише незабутні п’ять книжкових днів у Львові, але й можливість нагадати українцям і світу про тих, хто не може разом із нами брати участь у таких подіях.

Близько 70 українців сьогодні незаконно утримуються в російських тюрмах за політичними мотивами. Більше 100 полонених досі перебувають у підвалах окупованого Донбасу.

14 травня 2018 року український кінорежисер і письменник Олег Сенцов, засуджений до 20 років колонії суворого режиму, оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії.

За цей час історія Олега стала не лише символом боротьби України за своє європейське майбутнє, а й уособленням права кожної людини на свободу слова і переконань.

Ініціатива Save Oleg Sentsov та PEN Ukraine звертаються до учасників Форуму, видавців, модераторів, журналістів із проханням підтримати Олега Сенцова, інших українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму, а також полонених, яких піддають жорстоким катуванням у самопроголошених республіках на сході України.

ЩО ВИ МОЖЕТЕ ЗРОБИТИ?
1 Прикріпіть до вашого одягу цифри з кількістю днів голодування Олега – цифри ви зможете щодня взяти на стійках реєстрації у нашого волонтера.

2 Розкажіть про голодування Олега Сенцова під час вашої події на Форумі видавців.

3 Скористайтеся макетом глобальної акції #SaveOlegSentsov та надрукуйте слова підтримки на футболці/

4 Якщо ви запрошені на урочисте відкриття Форуму видавців 19 вересня о 19.00, обов’язково знайдіть у холі оперного театру нашого волонтера й дізнайтеся у нього про флешмоб #SaveOlegSentsov.

5 Згадайте імена і висловіть підтримку тим українцям, які незаконно утримуються в російських в’язницях, окупованому Криму та яких катують у підвалах самопроголошених республік в ОРДЛО.

6 Зробіть фото із табличкою #SaveOlegSentsov та надішліть його для альбому на фейсбук-сторінку Save Oleg Sentsov.

7 Долучіться до письменницького марафону біля Львівської Ратуші в неділю, 23 вересня, о 12.00.

“Їм надзвичайно важлива наша підтримка! Їм надзвичайно важливо, щоб ми не забували! Врешті, саме таким є одне з високих призначень літератури – пам’ятати і відстоювати правду”, – зазначають організатори.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики