Оголошена програма Нейштадського літературного фестивалю 2018

@WLT

Цьогорічний “Neustadt Lit Fest” відбудеться 9-11 листопада у кампусі Норман Університету Оклахоми. Фестиваль фокусуватиметься на проблемах міграції та ідентичності, а також літературній спадщини країн Карибського басейну. Участь в усіх заходах безкоштовна. Заплановане публічне інтерв’ю з цьогорічною лауреаткою Едвідж Дантікет (Edwidge Danticat), яка 11 листопада прочитає Нейштадську лекцію.

Едвідж Дантікет – гаїтянська та американська письменниця, що пише англійською. У центрі її творчих пошуків, проблеми тожсамості, міграції, стосунки в родині, життя діаспори. Відомість у літературних колах США вона здобула після публікації роману «Подих, погляд, пам’ять» (1994). Вона авторка романів, оповідань, книг для дітей та есеїстики.

Нейштадська літературна премія – престижна міжнародна відзнака, що присуджується раз на два роки за сукупну творчість з 1970 року у США Університетом Оклахоми спільно з часописом “World Literature Today”. Сума премії – 50 тисяч доларів США. Лауреати цієї нагороди нерідко згодом стають Нобелівськими лауреатами з літератури. За майже півстоліття з часу її заснування, премією були відзначені Габріель Гарсія Маркес, Тумас Транстремер, Макс Фріш, Чеслав Мілош, Джузеппе Унгаретті, Октавіо Пас тощо.

Детальний опис подій фестивалю за першоджерелом.

Джерело: World Literature Today

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики