Створення текстів стає дедалі більш популярним способом заробітку в Україні

@ The Economist

Про це свідчать дослідження Київського міжнародного інституту соціології проведені у вересні-грудні 2017 року на замовлення Міжнародного бюро праці. Повний звіт опублікований лише цьогоріч.

Згідно з різними джерелами в 2013–2017 роках Україна посіла перше місце в Європі та четверте місце у світі з зайнятості на цифрових платформах, що вимірюється за сумою фінансових потоків та кількістю завдань, виконаних на таких платформах. Найпопулярнішою сферою зайнятості на цифрових платформах виявилася робота з текстами, особливо копірайт (23%). І лише на другому місці IT (12%).

Працівники цифрових платформ в основному молоді й мають високий рівень освіти. Дослідники виявили, що чоловіки в середньому на подібних платформах заробляють у понад, ніж удвічі більше за жінок. І ця різниця суттєво вища, ніж в офлайн-економіці. Також ця діяльність, яка нормативно недостатньо регульована в Україні, пов’язана з відтворенням тіньового сектору: три чверті працівників цифрових платформ не зареєстровані як самозайняті та не сплачують жодних податків.

Цифровий режим роботи зсунутий ближче до вечора, близько третини фрилансерів працюють вночі.

Джерело: International Labour Organization

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики