Скандал із плагіатом Дмитра Дроздовського набирає обертів

Дмитро Дроздовський. Світлина із сайту МОН

Група з чотирьох експертів-філологів підготувала висновок стосовно нецитованих запозичень у монографії «Множинність реальності в англійському постмодерністському романі» докторанта Інституту літератури ім. Т. Шевченка та відомого літературознавця Дмитра Дроздовського.

Читайте також: Дмитра Дроздовського звинуватили в плагіаті

Про це повідомляє Тамара Гундорова

Плагіат Дроздовського: Corpus delicti Отже, коли тиждень тому почалася ця історія, ми навіть уявити не могли, що нас…

Posted by Tamara Hundorova on Wednesday, 26 September 2018

Експерти стверджують, що повністю у монографії списано десять підрозділів, частково – ще чотири, а також вступ і висновки. Якщо вірити висновку, масштаб плагіату справді «докторський»: оригінальні джерела щонайменше з чотирьох мов (української, російської, англійської та іспанської). Експерти також зазначають, що наведені в таблиці факти «слід розглядати лише як приклади, аж ніяк не вичерпні», оскільки ще сім підрозділів роботи чекають на аналіз. У більшості випадків докторант просто копіював, або перекладав і копіював оригінали до свого тексту не зазначаючи авторства. На думку Михайла Назаренка, одного з авторів експертного висновку, у багатьох випадках переклад був неточний чи взагалі невірний.

Раніше наближені до Д. Дроздовського особи заявляли, що історія з плагіатом є інсинуацією Т. Гундорової, яка мотивована «приватним антисемітизмом» та прагненням усунути «молодого конкурента у боротьбі за посаду» директора Інституту літератури.

В академічному середовищі немита палітра. Пані Т. Гундорова звинуватила Дмитра Дроздовського у "плагіаті" окремих тез…

Posted by Oleh Korotash on Friday, 21 September 2018

Сам Д. Дроздовський під час обговорення фактів плагіату із представниками Інституту літератури заявляв, що його дисертація – «новий вид»  дисертації, подібний до центону – стилістичного прийому, коли твір компілюється із цитати з інших творів.

У мережі фейсбук вже почали приймати ставки у вигляді алкогольних напоїв на те, чиєю перемогою завершиться історія з плагіатом у дисертації Д. Дроздовського.

др. Падлюччо, якого дуже розвеселив свіжий "плагіаторський скандал" у нашому чудовому літературознавстві, де в синьому…

Posted by Михайло Бриних on Friday, 21 September 2018

Зважаючи на високий статус докторанта та його зв’язки в середовищі академічної бюрократії, чимало хто сумнівається, що історія матиме бодай якийсь наслідок.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики